Kolejny wpis z serii TOP10 w naszym serwisie UpolujEbooka.pl

Na podstawie zebranych danych o tym co robią użytkownicy w serwisie przedstawiamy Wam
inne podsumowania niż te które pokazują Wam księgarnie.

Są to e-booki dodane już do serwisu w 2014 roku, którym udało się wzbudzić Wasze zainteresowanie.

 

 • pozycja 10

  Kamienie na szaniec (Aleksander Kamiński)

  Kamienie na szaniec ebook Aleksander KamińskiNajsłynniejsza polska książka XX wieku, na podstawie której powstał film w reżyserii Roberta Glińskiego („Cześć, Tereska”, „Wróżby kumaka”, „Świnki”), ze zdjęciami Pawła Edelmana („Pianista”, „Katyń”, „Pan Tadeusz”).

  „Posłuchajcie opowiadania o Alku, Rudym, Zośce i kilku innych cudownych ludziach, o niezapomnianych czasach 1939-1943 roku, o czasach bohaterstwa i grozy”. Tak zaczyna się opowieść o Bohaterach Szarych Szeregów, o czasach miłości, walki, śmierci. Młodzi przyjaciele, harcerze i maturzyści warszawskiego liceum wkraczają w dorosłość w dramatycznym okresie. Wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, gdy nadchodzi wrzesień 1939, nie mają wątpliwości, postanawiają walczyć o wolną Ojczyznę. Gotowi są zapłacić najwyższą cenę.

   

 • pozycja 9

  Ja inkwizytor. Głód i pragnienie (Jacek Piekara)

  Ja inkwizytor. Głód i pragnienieDwie historie ze świata, który rozświetlają płonące stosy. Sługa Boży Mordimer Madderdin po raz kolejny zatroszczy się o spokój dusz jego mieszkańców – na swój bardzo skuteczny sposób. Oto on, inkwizytor i Sługa Boży. Człowiek głębokiej wiary. Imię jego: Mordimer Madderdin.Przed sąd inkwizycyjny posłał dziesiątki ludzi. Może być Twoim najgorszym koszmarem, jeśli tylko zechcesz. Nawet nie przypuszczasz, ile rzeczy da się wyrzeźbić za pomocą jednego dłuta…Jacek Piekara stworzył świat, w którym Chrystus zszedł z krzyża i objął władzę nad ludzkością. Świat tortur, stosów i prześladowań, w którym „Pan i jego Apostołowie wyrżnęli w pień pół Jerozolimy”, a ludzie modlą się słowami „(…) i daj nam siłę, byśmy nie przebaczali naszym winowajcom”.Dotychczas w serii o Mordimerze Madderdinie ukazały się:– „Płomień i krzyż”,– „Ja, inkwizytor. Wieże do nieba”,– „Ja, inkwizytor. Dotyk zła”,– „Ja, inkwizytor. Bicz Boży”,– „Sługa Boży”,– „Młot na czarownice”,– „Miecz Aniołów”,– „Łowcy dusz”.

   

 • pozycja 8

  Zaklinacz czasu (Zaklinacz czasu)

  Zaklinacz czasuSpróbujcie wyobrazić sobie życie bez odmierzania czasu. Pewnie nie potraficie. Zawsze wiecie, jaki jest miesiąc, rok, dzień tygodnia. A jednak przyroda nigdy nie zwraca uwagi na czas. Ptaki się nie spóźniają. Pies nie patrzy na zegarek. Sarny nie martwią się kolejnymi urodzinami. Tylko człowiek odmierza czas. Tylko człowiek odlicza godziny. I właśnie dlatego jedynie człowiek doświadcza paraliżującego strachu, którego nie zniosłoby żadne inne stworzenie. Strachu przed tym, że zabraknie mu czasu. Zaklinacz czasu to piękna opowieść na miarę Alchemika – książka, która dla wielu czytelników na całym świecie stała się inspiracją i impulsem do życiowych zmian. Mitch Albom – bestsellerowy autor, którego powieści rozeszły się na całym świecie w nakładzie ponad 35 milionów egzemplarzy! Trzy z jego książek zostały zekranizowane.

   

 • pozycja 7

  On wrócił (Timur Vermes)

  On wróciłNiemiecki bestseller, ponad 700 tys. egzemplarzy.
  Prawa sprzedane do 27 krajów.
  Wizyta autora w Polsce!
  Prawa filmowe do tytułu sprzedane.
  W 2011 roku w Berlinie niespodziewanie pojawia się Adolf Hitler, który w tajemniczych okolicznościach budzi się na jednej z miejskich ławek wśród całkiem obcej dla siebie rzeczywistości zjednoczonych Niemiec rządzonych przez Angelę Merkel.

   

   

 • pozycja 6

  Zimowa opowieść (Mark Helprin)

  Zimowa opowieśćUjmująco piękne i mądre arcydzieło Marka Helprina przenosi nas do Nowego Jorku z początku dwudziestego wieku, targanego arktycznymi wiatrami i rozświetlonego bielą niespotykanie obfitego śniegu. Dzięki płomiennej wyobraźni autora to miasto żyje i ma duszę. Pewnej mroźnej nocy młody Peter Lake próbuje okraść rezydencję na Manhattanie. Niespodziewanie zastaje w domu córkę właścicieli, umierającą na gruźlicę Beverly Penn. Tak zaczyna się miłość, która odmieni jego los. Potężne, niepojęte uczucie zaskakuje Petera, daje mu siłę i każe podjąć próbę zatrzymania czasu i przywrócenia przeszłości. Historia jego zmagań to jedna z najwspanialszych opowieści w literaturze amerykańskiej.

   

   

 • pozycja 5

  Pomnik cesarzowej Achai. Tom 3 (Andrzej Ziemiański)

  Pomnik cesarzowej Achai - tom 3 ebookOstatni tom bestsellerowej trylogii! Jedna z najbardziej wyczekiwanych polskich premier 2014 roku!

  Cesarzowa w świecie fantastyki jest tylko jedna. A na imię jej Achaja. Achaja już ponad 10 lat udowadnia, że jest jedyną słuszną cesarzową w świecie fantastyki. Rozmach i tempo prozy Ziemiańskiego powodują, że jego kolejne powieści zdobywają coraz większe rzesze sympatyków.„Andrzej Ziemiański ma niezwykle przystępny, lekki styl, a jego teksty pochłania się w tempie ekspresowym. Jego znakiem firmowym jest też doskonała znajomość realiów wojskowych, wszelakich militariów, fachowych nazw, taktyk i kreowanie barwnych opisów tychże”.Paweł Kukliński, lubimyczytać.pl „– Czy wiesz, że używanie pocisków, które eksplodują po uderzeniu w ciało jest zakazane? – nie wytrzymał. – Dlaczego tniesz pociski na krzyż?!Mielczarek powoli podniósł głowę znad imadła.– Ano tnę tak, bo jestem człowiekiem wierzącym, panie komandorze – odparł spokojnie. – W Boga wierzę, a krzyż to jego znak właśnie”

   

 • pozycja 4

  Wilk z Wall Street (Jordan Belfort)

  190_290_0_0_0_1_wilk_z_wall_streetSatyryczna rekonstrukcja jednej z najbardziej zwariowanych karier w historii światowego biznesu

  W latach 90-tych XX wieku Jordan Belfort był jednym z najbardziej znanych ludzi w Stanach Zjednoczonych. Za dnia zarabiał tysiące dolarów na minutę. Nocą wydawał je równie błyskawicznie na narkotyki, seks i zagraniczne podróże. Prowadząc interesy na krawędzi prawa bądź je łamiąc, zwrócił na siebie uwagę amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości, lecz nawet wtedy nie zrezygnował z hulaszczego trybu życia. W ten sposób rozpoczęła się emocjonująca gra w kotka i myszkę z FBI oraz instytucjami nadzorującymi nowojorską Wall Street.

   

 • pozycja 3

  Beksińscy. Portret podwójny (Magdalena Grzebałkowska)

  ebook Beksińscy. Portret podwójny Beksińscy. Portret podwójny e-book„Zdzisław Beksiński nigdy nie uderzy swojego syna. Zdzisław Beksiński nigdy nie przytuli swojego syna”.

  To nie jest książka o znanym i modnym malarzu, który malował dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak długo próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało. Ani też książka o obsesjach, natręctwach, fobiach i artystycznych szałach. Ani też o karierze, pieniądzach, wystawach i krytykach. To nie jest książka o dziwnych uczuciowych związkach, fascynacji muzyką i filmem oraz nowymi technologiami. To nawet nie jest książka o ludziach, którzy pisali dużo listów. To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia. I o samotności – tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić. O tym, że czasem bardzo chcemy, ale nie wychodzi. O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć – życie. 

   

 • pozycja 2

  Bridget Jones. Szalejąc za facetem (Helen Fielding)

  Bridget Jones. Szalejąc za facetemBridget Jones powraca! W niesamowicie śmiesznej i długo wyczekiwanej powieści musi sobie odpowiedzieć na następujące pytania:
  CO ROBIĆ, gdy sześćdziesiąte urodziny twojej przyjaciółki wypadają w tym samym dniu, co trzydzieste urodziny twojego chłopaka?
  CZY LEPIEJ UMRZEĆ od botoksowego zakażenia czy z samotności, będącej skutkiem zmarszczek, których nie potraktowało się botoksem?
  CZY MOŻNA KŁAMAĆ na temat swojego wieku na internetowych portalach randkowych?
  CZY WSKAZANE JEST układać włosy suszarką, gdy jedno z twoich dzieci ma wszy na głowie?
  CZY DALAJ LAMA naprawdę publikuje na Twitterze, czy robi to za niego jego asystent?
  CZY JEŻELI posmarujesz sobie dłonie emulsją lip plumper, to też ci się powiększą jak usta?

   

 • pozycja 1

  Masa o kobietach polskiej mafii (Artur Górski, Jarosław „Masa” Sokołowski)

  Masa o kobietach polskiej mafii

  Kim są matki, żony i kochanki gangsterów znad Wisły? Które z nich wyszły z cienia wielkich mafiosów?
  Polski świadek koronny numer jeden przerywa milczenie! Rozmowy dziennikarza Artura Górskiego z byłym gangsterem tzw. grupy pruszkowskiej to wstrząsające opowieści o kobietach polskiej mafii. Co porabia piękna i bezwzględna Inka, która wystawiła ministra Dębskiego? A Monika Z., żona Słowika, dama z zamiłowaniem do ogromnego luksusu i potencjałem mafijnego bossa? Albo Agnieszka R., konkubina Świni? Kim są git-falbany? Jak doszło do tego, że piękna Polka trzęsła kalabryjską ’ndranghetą?Szaleńczo zakochane? Żądne sławy i luksusu? A może z ambicjami, by wpływać na decyzje mafii?„Wiele osób odradzało pisanie tej książki. Ci, o których napiszecie, wciąż są groźni! – ten argument padał najczęściej. Inny był taki, że podstarzałym gangsterom należy dać już spokój, bo przecież odpokutowali swoje winy, a jeśli nawet nie odpokutowali, to po co wywlekać stare sprawy?W tej książce znajdują się rzeczy niewygodne dla wielu – i dla gangsterów, i dla biznesmenów, i dla polityków, a nawet dla celebrytów. Także dla samego Masy, który nie wybiela siebie, ale też nie oszczędza dawnych kompanów. Intencja była jasna: cała prawda i tylko prawda. Nawet jeśli nie wszyscy w nią uwierzą”.Artur Górski

 

Waszym zdaniem co jest godne przeczytania, a co może już przeczytaliście i możecie dalej polecić.

Zapraszam do komentarzy.

You may also like

TOP10 e-booków w UpolujEbooka – czerwiec 2014
Kolejny wpis z serii TOP10 w naszym serwisie UpolujEbooka.pl Na podstawie zebranych danych o tym co robią użytkownicy w serwisie przedstawiamy Wam inne podsumowania niż te które pokazują Wam księgarnie. Są to e-booki dodane już do serwisu w 2014 roku (od maja) , którym udało się wzbudzić Wasze zainteresowanie.     Waszym zdaniem co jest godne […]
Read More
TOP10 e-booków w UpolujEbooka – maj 2014
Kolejny wpis z serii TOP10 w naszym serwisie UpolujEbooka.pl Na podstawie zebranych danych o tym co robią użytkownicy w serwisie przedstawiamy Wam inne podsumowania niż te które pokazują Wam księgarnie. Są to e-booki dodane już do serwisu w 2014 roku (od kwietnia) , którym udało się wzbudzić Wasze zainteresowanie.     Waszym zdaniem co jest godne […]
Read More
Kolejny wpis z serii TOP10 w naszym serwisie UpolujEbooka.pl Na podstawie zebranych danych o tym co robią użytkownicy w serwisie przedstawiamy Wam inne podsumowania niż te które pokazują Wam księgarnie. Są to e-booki dodane już do serwisu w 2014 roku (od marca) , którym udało się wzbudzić Wasze zainteresowanie.     Waszym zdaniem co jest godne […]
Read More