W sieci jest mnóstwo porównań pomiędzy kindle, ja dorzucę swoje trzy grosze ale z dużymi fotkami.

Od pewnego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem Kindle Paperwhite 2 oraz BOOX i62HD Angel Glow. Jeden i drugi czytnik sprawuje się świetnie i ciężko jest znaleźć przeważające argumenty na korzyść jednego z nich. Dla każdego z Was może to być coś innego jeśli chodzi o przewagę.

Jedyni powiedzą, że wolą Kindle gdyż jest on połączony chmurą z amazonem, ale ktoś inny powie, że woli Onyx’a gdyż ma przygotowaną biblioteczkę na dropbox, a on właśnie umożliwia pobieranie e-booków właśnie z tej chmury.

 

Maksymalne podświetlenie

Maksymalne podświetlenie

Połowa podświetlenia

Połowa podświetlenia

 

Kindle - wyłączone podświetlenie

Kindle – wyłączone podświetlenie

Onyx - wyłączone podświetlenie

Onyx – wyłączone podświetlenie

 

Osobiście uważam, że każdy czytnik jest naprawdę fajny i niczego jemu nie brakuje. Z punktu widzenia użyteczności,
sam używam kindle bo więcej osób pyta mnie o to jak coś w nim zrobić, natomiast onyx jest w rękach mojego syna który skończył 8 lat.

You may also like

 • spamowisko

  Widzę że strony mobilne nie są twoją najmocniejszą stroną :-)

  • Karol Zawadzki

   jest przejrzyście, jest responsywnie. ;) no i jest blog przy UpolujEbooka.
   Dziarsko, powodzenia w blogowaniu!

  • http://upolujebooka.pl/ Marcin Łukiańczyk

   jeśli mówisz o http://UpolujEbooka.pl to zgadzam się, wersja mobilna nie jest najmocniejszą stroną. Natomiast poważnie to rozważam, jeśli do tego czasu nie powstaną apki mobilne.

 • MR

  To ja dołoże moje subiektywne porównanie kindle classic z onyx boox i62 espresso

  Od prawie roku używałem Onyx i62 Espresso i byłem zadowolony, do chwili kiedy wziąłem do ręki Kindle clasic kupionego za 1 zł w pamiętnej promocji Woblinka.
  Niby mój stary onyx był bardziej funkcjonalny, obsługa wielu formatów, dotykowy ekran, możliwość wgywania własnych krojów pisma itp. ale:
  – ekran w kindle jest dużo lepszy, o ile wcześniej przy czytaniu w kiepskim oświetleniu brakowało mi podświetlenia to teraz już nie tak bardzo,
  – nie brakuje mi ekranu dodtykowego,
  – wgrywanie plików przez send to kindle rewelacja,
  – kindle jest poręczniejszy, dzięki temu że jest węższy lepiej się trzyma w dłoni, do tego jest większy wybór okładek i można kupić takie które nie zwiększają znacznie wymiarów urządzenia,
  – w onyxie mogłem wgrywać własne kroje pisma, na kindle nie muszę te które ma wbudowane są idealne.

  Są też pewne małe minusy:
  – nie do końca mi pasują ciągle przysciski, w onyxie lepiej się je naciskało z góry, w kindle trzeba bardziej z boku,
  – z włączonym cały czas wi-fi trzyma mi 4 dni, przydało by się tak aby można było nacisnąć synchronizacje a kindle by połączył się z netem zsynchronizował i rozłączył.

  Ale w związku z tym że ciągle chodzi za mną chęć posiadania czytnika z podświetleniem a onyxy odrzuciłem na podstawie powyższych doświadczeń to na placu boju został Kundle Paperwhite 2 i Kobo glo. Jak by ktoś się pokusił o obszerne porównanie tych dwóch czytników to był bym bardzo wdzięczny.


  MariuszR

  • http://upolujebooka.pl/ Marcin Łukiańczyk

   Dzięki Mariuszu za dorzucenie Twoich przemyśleń w tym zakresie. Ja czasami przyznam szczerze tęsknie za classic jeśli chodzi o brak dotykowego ekranu :) szkoda, że classic nie może mieć podświetlenia nie licząc pokrowca z podświetleniem.